Ako správne zabaliť balík na prepravu?

Kategórie
 
 
 
 
 

Ako správne zabaliť balík na prepravu?

Chystáte sa objednať prepravu balíka kuriérskou službou? Zahoďte za hlavu stres aj obavy, že to nezvládnete alebo sa váš balíček stratí. 123 Kuriér je v doručovaní zásielok špecialista a ako jeden z mála si trúfa aj na ťažké zásielky nad 50 kg.

Zabaľte svoj balík ako profesionál

Tu čosi trčí, tam niečo vyteká... Nie, toto sa pri prepravovaní balíkov nesmie nikdy stať. Práve preto si kuriér pri preberaní balíka skontroluje, či ste ho vhodne zabalili, a keď nie, má právo vám ho vrátiť, pretože zaň nechce prevziať zodpovednosť. Ani vy by ste si určite nepriali voziť v aute balíček, ktorého obsah sa môže ľahko zničiť alebo dokonca by mohol poškodiť aj ostatné zásielky v preprave. Aby mohol kuriér pracovať dostatočne profesionálne, vy sa musíte postarať o profesionálne zabalenie balíka. Misia nemožná?

Balík sa neotvorí ani sa v ňom nič nepoškodí

Keď sa začítate do Obchodných podmienok kuriérskych služieb 123 Kuriér, zistíte, že zabaliť balík na prepravu nie je nič náročné. Podobné prípravy by vás čakali, aj keby ste chceli balík poslať klasickou poštou. Je dobré, ak je krabica či prepravný obal zaistený tak, aby počas prepravy nemali šancu sa roztrhnúť, resp. ak sa tak stane, vnútro by malo byť opatrené ochrannou fóliou či inou výplňou (polystyrén, vzduchové vankúšiky, bublinky, skartovaný papier, drevené hobliny a pod.). Ak prepravujete predmety s ostrými hranami, zabezpečte, aby krabicu neprederavili. Hrozilo by nielen ich zničenie, ale počas prepravy by sa mohli kvôli nim poškodiť aj iné balíky alebo by k úrazu prišiel aj samotný kuriér pri manipulácii s balíkom. Mohlo by sa niečo vo vašej zásielke otvoriť a rozliať? Tieto predmety zabaľte do ochranného vrecúška. Tak ako vy si neprajete dostať do rúk špinavý balík, by to nechceli zažiť ani ostatní klienti kuriérskych služieb.

Ako zabaliť balík pohodlne pre kuriéra aj adresáta

Ak balíte do krabice, je vhodné kartón oblepiť pevnou lepiacou páskou v miestach, kde sa krabica skladá. Zamedzíte tak jej roztvoreniu. Kuriér i adresát však ocenia i to, keď sa dá s balíčkom dobre manipulovať, teda sa dá pohodlne chytiť za špagát alebo pásku a niesť v jednej ruke. Balíky však možno prepravovať aj bez pomoci kartónových krabíc, napr. dôkladne zaodeté do fólie. Tovar, ktorý sa nesmie prepravovať v rámci našich kuriérskych služieb, je bližšie špecifikovaný v Obchodných podmienkach, a kuriér má právo odmietnuť jeho prepravu.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia